Místo: MSH Havířov

Ženy po víkendu i nadále bez bodu

Datum: 02.10.2024

V posledním zářijovém víkendu se ženy Horní Suché nejdříve utkaly v sobotu s Kutnou Horou, v neděli pak nastoupily proti Světlé nad Sázavou.

Do prvního zápasu ženy bohužel nevkročily pravou nohou, jelikož už po první třetině prohrávaly 4:0. Až ve druhé třetině po zmateném střídaní domácích se prosadila Marika Marečková a snížila na 4:1. Druhá třetina byla z obou stran opatrnější, a tak padl už jen jeden gól. Na 5:1 zvyšovala Štěpánka Helclová. Ve třetí třetině holkám nově kryla záda vystřídaná Waloszková. Ani to však nepomohlo zvrátit skóre, a tak holky nakonec prohrály vysoko 8:2.

Komentář domácích Štursa David (Trenér): Dnes se střídaly dobré pasáže s těmi slabšími. Ale důležité je, že jsme výsledkově měli celý zápas pod kontrolou. Také díky výborné gólmance, která nás v těžkých momentech skvěle podržela. Udělali jsme další krok, kterých nás čeká ještě hodně. Musíme si to odpracovat, zadarmo nám nikdo nic nedá. MY to víme. Děkuji soupeři za fair-play zápas, přejeme mu klidnou noc v KH a hodně štěstí v dalších zápasech.

Komentář hostů Březina Josef (Trenér): V první řadě bych chtěl poděkovat holkám za to, jak to dnes zvládly. Oba týmy dnes předvedly krásný výkon v podobě krásných akcí a gólů a vyhrál tým, který jich dal více. Děkujeme soupeři za fair play a těšíme se na Vás u nás doma. Děkujeme divákům, kteří nás navštívili v hale a také u onlinu. Rozohdčím patří také velké dík za zvládnutí utkání.

FBC VHST Kutná Hora – FbK Horní Suchá 8:2

branky: 11. Natálie Dubská, 14. Kateřina Moravcová, 15. Kristýna Venclová, 18. Štěpánka Helclová, 38. Štěpánka Helclová, 45. Adéla Hanesová, 46. Natálie Beranová, 55. Natálie Beranová - 23. Marika Marečková, 43. Lucie Giecková; rozhodčí: Filip Češner – Kryštof Jech; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 94; zásahy brankářů: Veronika Fiedlerová 17 - Eliška Gereková 14, Lucie Waloszková 7; po třetinách: 4:0, 1:1, 3:1

V neděli nastoupily ženy proti Sklo Bohemia Světlá n/S. Jako i v předchozím zápase udeřil jako první soupeř. V 17. minutě se pak strhla přestřelka, kdy nejprve Světlá zvýšila svůj náskok, ale hosté záhy dvěma bleskovými góly srovnali. Jako poslední se v první třetině však radovala Světlá, a tak první třetina skončila 3:2. Ve druhé třetině nepadl žádný a gól, a to hlavně díky skvěle chytající Waloszkové, která likvidovala střely soupeře jako nic. VE třetí třetině se podařilo hostům vyrovnat, ale pak se bohužel trefovaly už jen domácí. Zápas tak skončil v poměru 7:4.

Komentář domácích Moravec Jiří (Trenér): V dnešním zápase velice vyrovnaná první třetina jak střelecky, tak skórem. Druhá třetina se odehrála ve vysokém tempu bez gólu. Třetí třetina byla ve velkém stresu na obou stranách, a nakonec z toho vyšly naše holky střelecky lépe. Děkuji soupeřům, že nás pěkně prohnali a divákům za podporu. ¨

Komentář hostů Březina Josef (Trenér): Chtěl bych pochválit holky za to, že i v počtu 11+2 se toho nezalekly a zvládly to. Nemyslím si, že dnes vyhrál lepší tým, ale florbal se hraje na góly a těch jsme dnes dali méně dnes my. Děkuji soupeřům a rozhodčím za fér utkání.