Datum a čas konání: 27.10.2024 17:00
Místo: MSH Havířov

První zápas sezóny l A-tým ženy

Datum: 24.09.2024

Ve středu 18.9. 2024 nastoupily ženy Horní Suché k prvnímu ligovému zápasu v nové sezóně. Představily se na domácí palubovce v odloženém zápasu proti Gullivers Brno.

Zápas nezačal pro domácí dobře, když už v druhé minutě obdržely gól na 0:1. Po tomto gólu na hřišti dominovaly hráčky Brna, které zatlačily obranu Horní Suché velmi nízko. Vedení o jednu branku se dařilo Suché držet až do 17. minuty, kdy po chybě v rozehrávce, zvýšila na 0:2 Cerchlanová. Do druhé třetiny ženy nastoupily podstatně lépe. Dokázaly si vypracovat hned několik příležitostí, branka z toho však nepadla. Naopak po standardce Brno zvýšilo svůj náskok na 0:3. I další gól padl do sítě domácích, a tak Brno v polovině zápasu vedlo už 0:4. Avšak o necelé 2 minuty dokázala Suchá snížit na 1:4. Tímto se odstartovala přestřelka, kdy o další 3 minuty přesnou střelou snížila Brůžková na 2:4. Za 18 vteřin však opět skórovaly hráčky Brna. A gólový učet druhé třetiny ukončila Třinecká, která snížila na 3:5. Do poslední třetiny, tak vstupovaly ženy s dvougólový mankem, které po pár minutách po dorážce ještě navýšila Mášová. Odpověď na sebe nenechala čekat dlouho, Třinecká svou druhou trefou snížila na 4:6. Poté bombou od mantinelu snížila ještě Sysalová. Bohužel další branku se i přes tlak domácích přidat nepovedlo, a tak ženy končí po prvním zápase bez bodu.

Komentář hostů Sklář Tomáš (Trenér): v Horní Suché nás jako tradičně čekal náročný a vyrovnaný zápas, kdy každému z týmu patřila polovina zápasu. Během první třetiny jsme si dokázali vypracovat náskok o který jsme ale postupně přicházeli. V dramatickém závěru jsme se zvládli koncentrovat abychom zápas dotáhli do vítězného konce. Děkuji soupeřům za fér zápas.

Komentář domácích Březina Josef (Trenér): Dnešní první utkání bylo bohužel se smutný koncem pro nás. Gratuluji soupeři ke 3 bodům a přejeme šťastnout cestu domů. My víme, na čem máme pracovat a co zlepšovat. Děkujeme rozhodčím a fanouškům za dnešní kulisu na hale.

FbK Horní Suchá – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 5:6
branky: 34. Michelle Horst, 37. Hana Brůžková, 37. Veronika Třinecká, 43. Veronika Třinecká, 46. Andrea Sysalová - 2. Šárka Zhébalová, 17. Katarína Cerchlanová, 27. Eva Řeháková, 33. Eva Řeháková, 37. Tereza Brančíková, 43. Tereza Mášová; rozhodčí: Adam Kiovský - Tomáš Vlček; vyloučení: 3:3; využití: 0:1; diváků: 36; zásahy brankářů: Lucie Waloszková 9 - Melisa Poláčková 28; po třetinách: 0:2, 3:3, 2:1