Datum a čas konání: 27.10.2024 17:00
Místo: MSH Havířov

První body do tabulky pro ženy Horní Suché

Datum: 14.10.2024

O víkendu odehrály ženy na domácí palubovce 5. a 6. kolo 1. ligy žen. V sobotu těsně prohrály se soupeřkami ze Rtyně 6:7. V neděli pak rozstřílely Hradec 10:0.

Do zápas se Rtyní vstoupily lépe naše ženy, kterým se jako prvním povedlo dostat do vedení v 6. minutě po střele Veroniky Třinecké. Bohužel soupeř dokázal využít nabídnutou přesilovku a srovnal stav na 1:1. Do konce třetiny pak už nepadly žádné góly. To se změnilo hned v úvodu druhé třetiny, kdy Rtyně dvěma góly odskočila do vedení 1:3. A tak začal stíhací závod domácích, ale bohužel soupeř po každém obdrženém gólu bleskově odpověděl. Dohnat ztrátu se povedlo až ve třetí třetině, kde v rozmezí 12 vteřin vyrovnala Andrea Sysalová. Avšak 3 minuty před koncem vstřelila vítěznou branku týmu hostí Krýsalová. Ačkoli domácí většinu zápasu tlačili, ze 3 bodů se nakonec radoval soupeř, díky proměněným breakům.

Komentář hostů Krýsl Miloslav (Trenér): Chtěli jsme hrát úplně jiný styl hry, ale soupeř nám to dnes nedovolil svou aktivní hrou na domácí půdě. Velká pochvala opět za naši obrannou fázi, kde jsme zlikvidovali hodně soupeřových střel a my naopak potrestali většinu našich šancí. Zbytečně jsme se nechali na konci utkání zatáhnout, ale opět jsme dokázali udeřit a dotáhnout to do vítězného konce. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme štěstí na zítra. My se jdeme vyrelaxovat k jezeru a zítra přejezd do Svitav :-)

Komentář domácích Březina Josef (Trenér): Co k tomu dodat. Další zápas a zase bez bodu. Nemyslím si, že máme takový tým, abychom měli takové výsledky jaké máme. Musíme se ponaučit z chyb a začít sbírat body. Děkujeme soupeři a divákům.

FbK Horní Suchá - Orel Rtyně v Podkrkonoší 6:7
branky: 6. Veronika Třinecká, 27. Andrea Sysalová, 40. Veronika Třinecká, 45. Bára Pietrowská, 54. Andrea Sysalová, 54. Andrea Sysalová - 10. Jaroslava Bálintová, 22. Lucie Krýslová, 24. Kateřina Klimešová, 37. Jaroslava Bálintová, 40. Lucie Krýslová, 46. Karolína Skulbaševská, 58. Lucie Krýslová; rozhodčí: Šimon Chovanec - Lukáš Bittner; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Jana Dupčáková 12 - Alena Vokatá 12; po třetinách: 1:1, 2:4, 3:2

V neděli se ženy postavily proti soupeři z Hradce. Domácí vletěly na hřiště a už od první vteřiny bylo jasné, kdo chce urvat body za každou cenu. Už ve třetí minutě se prosadila Moravcová. Ikdyž Hradec měl několik slibných šancí, domácí je dokázali zlikvidovat. Díky dobře zajištěné obraně, a nutno přiznat i trošce štěstíčka, dokázaly domácí udržet čisté konto po celý zápas. Naopak do soupeřovy brány postupně vstřelily 10 branek, a tak si ženy konečně zapsaly do tabulky 3 cenné body.

Komentář hostů Žižka Jeroným (Trenér): Tento víkend musíme hodit za hlavu. Ve velmi oslabené sestavě se nám dnes nedařilo prolomit střeleckou smůlu a soupeř byl ve střelbě lepší. Dnešní zápas byl stejně jako poslední hodně tvrdý, plný faulů a zranění. Za mě se tomu dá předejít, ale to neovlivníme. Díky holkám, že vážily dlouhou cestu a jdeme se připravit na páteční pohárový souboj s Vítkovicemi.

Komentář domácích: Konečně jsme prolomili bodovou smůlu. Dnes kdo tady byl osobně nebo u onlinu, tak mohl vidět tým, který se chce porvat o každý metr a ukázat, že na to má. Děkujeme divákům, rozhodčím a soupeřům. Přejeme taky brzké uzdravení hráčce HK.

FbK Horní Suchá - IBK Hradec Králové 10:0
branky: 3. Sabrina Moravcová, 12. Alexandra Glasová, 20. Magdaléna Přenosilová, 20. Iva Čečotková, 30. Veronika Třinecká, 37. Nela Blažková, 41. Magdaléna Přenosilová, 42. Nela Blažková, 43. Magdaléna Přenosilová, 56. Andrea Sysalová; rozhodčí: Matěj Mihalečko - Václav Otisk; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Lucie Waloszková 26 - Barbora Kopecká 36; po třetinách: 4:0, 2:0, 4:0

Autor: Natálie Kawuloková