Datum a čas konání: 27.10.2024 17:00
Místo: MSH Havířov

Florbalistky Horní Suché odehrály na domácí palubovce napínavý pohárový víkend

Datum: 07.09.2024

V posledním prázdninovém víkendu ženy Horní Suché odehrály na domácí palubovce Pohár Českého florbalu. V průběhu víkendu ženy postupně odehrály zápasy proti Židenicím, Spartě, Rtyni v Podkrkonoší a turnaj uzavřely zápasem proti Aligators.

Do zápasu proti papírově silnějšímu soupeři vstoupily ženy takticky velmi dobře připraveny. Židenice sice měly převahu v procentech držení míčku, avšak obrana Horní Suché nedovolovala soupeři dostat se do žádných větších šancí. Skóre tak otevřela v deváté minutě Lucie Blažková, která vyslala na bránu nechytatelnou střelu od pravého mantinelu. Druhý gól domácích pak přidala pouze o 2 minuty později Bára Pietrowská. Židenicím se podařilo snížit před koncem první třetiny šťastným gólem z hole Vokálové. Dotahování Židenic probíhalo celý zápas, až nakonec v poslední minutě se soupeři povedlo vyrovnat a zápas tak skončil remízou 4:4.

Florbal Židenice - FbK Horní Suchá 4:4

branky: 14. Kateřina Vokálová, 31. Veronika Muselíková, 38. Veronika Králová, 45. Viktorie Fuchsová - 9. Lucie Blažková, 11. Bára Pietrowská, 27. Bára Pietrowská, 32. Nela Blažková; rozhodčí: Filip Mocek - Andrej Bílek; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Monika Rubešová -4 - Jana Dupčáková -4; po třetinách: 1:2, 0:1, 3:1

V sobotu dále pak ženy odehrály ještě zápas proti ACEMA Sparta Praha. I tento zápas začal v dobrém tempu a mohli jsme sledovat přetahovanou o to, kdo dříve vsítí první branku. To se povedlo ženám Horní Suché, když se jako první prosadila Bára Pietrowská. Ta o pár minut i asistovala u druhé branky, kterou vstřelila Veronika Třinecká. Spartě se podařilo snížit v závěru první třetiny, ale poté už kralovaly jen střelkyně domácího mužstva. Zápas tak skončil 5:1.

FbK Horní Suchá - ACEMA Sparta Praha 5:1

branky: 7. Bára Pietrowská, 12. Veronika Třinecká, 34. Marika Marečková, 34. Bára Pietrowská, 43. Veronika Třinecká - 15. Agáta Dávidíková; rozhodčí: Filip Mocek - Petr Bezděčík; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Lucie Waloszková -1 - Magdaléna Valentová ?; po třetinách: 2:1, 0:0, 3:0

V neděli se ženy nejdříve představily proti soupeřkám ze Rtyně. Zápas začal velmi dobře, kdy se podařilo soupeřky zamknout na vlastní půli, bohužel se žádnou z našich šancí nepovedlo proměnit, slyšet bylo pouze tyč po střele Glasové. Poté přišlo první vyloučení domácích a taky první využitá přesilovka Rtyně. Minutu po prvním gólu se soupeřkám podařilo vsítit i druhý gól. Ženy však zapnuly motory a povedlo se jim do konce třetiny vyrovnat na 2:2. Avšak na začátku druhé třetiny se po nedůrazu v našem brankovišti podařilo prosadit Hátlové a Rtyně tak vedla 3:2. Následoval pak tlak Horní Suché, která znova zamkla soupeřky u své brány a odměnou jim bylo vyrovnání 13 vteřin před koncem druhé třetiny. Bohužel ve třetí třetině se prosazovaly už jen hráčky Rtyně a zápas tak skončil 5:3.

Orel Rtyně v Podkrkonoší - FbK Horní Suchá 5:3

branky: 6. Jaroslava Bálintová, 7. Nikola Brejtrová, 18. Kateřina Hátlová, 32. Helena Klazarová, 33. Lucie Krýslová - 11. Veronika Třinecká, 14. Marika Marečková, 30. Bára Pietrowská; rozhodčí: Radek Černý - Dalibor Plesník; vyloučení: 3:1; využití: 1:1; diváků: 21; zásahy brankářů: Klára Karlíková 34 - Eliška Gereková 15; po třetinách: 2:2, 1:1, 2:0

Do posledního zápasu proti Aligatros vstoupily ženy víc než dobře, už ve druhé minutě vedly 2:0. Soupeřkám se však za půl minuty povedlo snížit na 2:1. Ve druhé třetině opět jako první skórovaly domácí hráčky, a to konkrétně Sabrina Moravcová. 3 minuty před koncem druhé třetiny se ještě soupeřkám povedlo náskok snížit o jednu branku. V poslední třetině žádný z týmu nedokázal skórovat, a tak 3:2 byl konečný výsledek zápasu. Ženy tak skončily ve skupinoví fázi poháru na druhém místě a v dalším kole je čeká extraligový Olomouc.

FbK Horní Suchá - Aligators 3:2

branky: 1. Nela Blažková, 2. Hana Brůžková, 22. Sabrina Moravcová - 4. Simona Janečková, 28. Karolína Kohoutková; rozhodčí: Andrej Bílek - Radek Černý; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Jana Dupčáková -2 - Sabina Dvořáčková ?; po třetinách: 2:1, 1:1, 0:0

Autor: Natálie Kawuloková